napojení D48 od Frýdku-Místku i Českého Těšína na cestu I/11, který je hlavním tahem na Jablunkovsko a dál na Slovensko, se dočkala kompletace.

„Stavba nyní funguje v režimu jízdních pruhů 1+1 a od pondělka ji otevřeme v kompletním profilu 2+2,“ informoval Miroslav Mazal za tým Ředitelství silnic a dálnic ČR. Generální ředitel tohoto podniku Radek Mátl s hosty přestřihne pásku na kolektorové větvi mimoúrovňové křižovatky v Třanovicích, posléze se pustí doprava.

Stavba pojmenovaná I/68 Třanovice – Nebory vznikla jako součást propojení dálnice D48 se směrem východně na Slovensko. Těchto necelých pět kilometrů nové komunikace umožnilo převést provoz ze staré „šestaosmdesátky“ vedoucí skrze Hnojník a Střítěž. Ty trpěly nákladní dopravou stejně jako Frýdek-Místek bez obchvatu.

Od pondělí – přibližně po poledni – tak motoristé mohou cestou od Frýdku-Místku a Českého Těšína odbočit na úsek, který je dovede kousek západně od Třince na I/11, po níž se pokračuje na hranice. Ještě před třemi lety zde působilo problém vyvlastňovací řízení pozemku, jenž se nakonec povedlo vyřešit.