„Bydlím tady celý život a jsem spokojená. Tady si koupím, co potřebuju," prohlásila před minimarketem 65letá Milena Drobišová. „Je tu všechno, nic nechybí, služby výborné," tvrdila. „Kdo není městský typ, tak tady najde všechno," zopakovala. Líbí se jí, že v malé obci funguje zajímavá nabídka pro volný čas. „Sjezdovka je super, ta se využívá, a je tu vybudovaný i bowling," konstatovala žena, jež v létě chodí ráda do přírody. „No jistě. Máme tu řeku, chodíme ke splavu s vnoučaty. Tady je opravdu hezky."

V marketu v úterý nakupovala i 82letá starousedlice Marta. Svůj názor na to, jak se jí v obci žije, shrnula do několika slov: „Dobře, fajně, nic mi tu nechybí." Podobně mluvila i 37letá Věra. „Já tady bydlím od svých šesti let. Jsem spokojená. Bydlím v centru obce, když člověk něco potřebuje, tak tady je všechno blízko škola, pošta, obecní úřad i obchod," vyjmenovala. Míní, že letos zprovozněná okružní křižovatka motoristům pomohla. „Kruháč je lepší než bývalá křižovatka. Sice ne o sto procent, ale o 85 procent ano. Tak bych to jako řidič hodnotila," pravila.

„Obec se určitě rozvíjí. Ještě bych udělala chodníky směrem na Hnojník, ale i ty se mají výhledově dělat. Asi v roce 2014. Uvidíme, jestli to tak bude," pravila žena. Starosta Jan Tomiczek míní, že v Třanovicích je pořád co zlepšovat. „Zrovna pracujeme na stavebním povolení k chodníku, který povede až k zastávce U Labudy," řekl Deníku v úterý před polednem.

Stavět by se mohlo už napřesrok, ale jistotu zatím obec nemá. „Těžko říct, záleží, jestli získáme dotaci. Podmínkou je právě stavební povolení. Pokud ale bude dotace přiznána, chodník se bude realizovat," shrnul Jan Tomiczek. Plánovaných projektů je ovšem víc. „Je to třeba rekonstrukce zeleně v centru obce a tak dál," naznačil.