Pokud i vy se chcete aktivně zúčastnit této akce, můžete si vyrobit netradiční plavidlo a vyrazit na přehradu. Baškohrátky je den plný zábavy a legrace, ale hlavně kreativní soutěž nadějných konstruktérů fantazijních korábů, výstředních lodí a jiných neodolatelných plovoucích nezvyklostí.

„Navrhněte a dejte dohromady své plavidlo a vrhněte se do bláznivého zápolení před zraky zvědavých diváků. Čím bláznivější a originálnější stroj bude, tím větší šance se nabízí k přednímu umístění v konečném pořadí. Na vítěze čekají zajímavé odměny. Zúčastněte se nebo se přijďte podívat a podpořit své favority,“ řekl organizátor David Blahut.

Hlavní program doplní hry a soutěže nejen pro děti – karaoke, nafukovací atrakce, dětská Tarzanie, aqua-zorbing. Připraven je podvečerní koncert vítěze X-factoru Jiřího Zonygy. „Pokračovat budeme taneční zábavou s živou hudbou při západu slunce (například s kapelami Kabát revival, Horkýže Slíže revival) až do pozdních nočních hodin. Ve 23 hodin uvidíte ohňostroj. Moderátorem akce je Vlasta Korec.