Místní úřad práce totiž připravuje další ročník Trhu studijních a učebních oborů, který proběhne ve velkém sále Národního domu v Místku v úterý 4. listopadu od 10.30 do 16.30 hodin a v třineckém kulturním domě Trisia v úterý 11. listopadu od 10.30 do 16.30 hodin.

Na Trhu studijních a učebních oborů budou mít žáci i jejich rodiče příležitost získat aktuální informace týkající se podmínek studia, přijímacího řízení, profilu absolventa určitého oboru, ale také se budou moci seznámit s ukázkami výuky a pracovní činností, případně poznat mimoškolní vyžití studentů a učňů jednotlivých škol. Na akci se představí okolo šedesáti státních i soukromých škol převážně z Frýdecko-Místecka.

Pozvání však přijaly i školy se specializačním zaměřením z jiných okresů, mezi kterými jsou například školy strojírenské, stavební, elektro, teleinformatiky, pedagogické, lesnické, veterinární, hotelové, umělecké, zdravotnické a podobně. Na místě budou i poradci pro volbu povolání z úřadu práce, k dispozici budou počítačové programy umožňující testování zájmů vycházejících žáků s nabídkou profesních oblastí, v nichž se tyto zájmy dají uplatnit. Zájemci budou moci shlédnout i videoklipy konkrétních povolání, názorné ukázky činností vybraných škol, případně pracovní činnost a odbornou specializaci zaměstnanců některých firem.

„Zároveň se zde budou prezentovat strojírenské, hutnické, stavební a další průmyslové firmy. Účast přislíbili také zástupci automobilového průmyslu. Jejich snahou je návštěvníky srozumitelně informovat o možnostech uplatnění zejména v moderních technologických provozech, a také o současném pracovním prostředí, které je výrazně jiné než v minulosti,“ uvedl ředitel frýdecko-místeckého úřadu práce Libor Černý.