Do kostela sv. Jiří je přivezla dodávka zvonařské dílny Josefa Tkadlece z Halenkova na Vsetínsku. Až do 13. prosince mají lidé možnost se se zvony vyfotografovat na památku. „Fotit se lidé mohou po každé mši svaté. Na zvony se mohou přijít podívat také školní třídy z místní základní i mateřské školy," podotkl místní duchovní správce Bohumil Vícha, který na internet již umístil album nejen z přivítání zvonů ve farnosti, ale i ze samotného odlévání v Halenkově, které se uskutečnilo 30. září.

Na kostelní věži se zatím houpou tři kovové zvony z roku 1920. Nahradit je mají svatý Jiří (535 kilogramů, tón as1), sv. Antonín (355 kilogramů, b1) a Panna Maria (220 kilogramů, des) ulití z bronzu akademickým sochařem Josefem Tkadlecem. Každý zvon je originálně ozdoben reliéfem zobrazující situaci ze života světce, jeho jménem a modlitbou.

Datum vzniku bude připomínat nápis: Dobrá, léta Páně 2014. „Zvony požehná biskup Lobkowicz v sobotu 13. prosince při mši svaté, která začíná v 10.30 hodin," uzavřel Bohumil Vícha.