Je to téměř o 58,5 tisíce korun více než před rokem. V samotném městě Frýdek-Místek bylo vybráno 295 240 korun, z toho ve Frýdku 161 417 korun a v Místku 133 823 korun.

Štědří však byli i lidé na ostatních místech obou děkanátů. Ve Frýdlantu nad Ostravicí například lidé do Tříkrálové sbírky letos darovali přes 92,5 tisíce korun. V menších obcích byli lidé nejštědřejší v obci Dobrá, kde se podařilo vybrat téměř 70 tisíc korun a v Palkovicích, kde lidé darovali přes 66 tisíc korun. Částky převyšující 40 tisíc korun se pak podařilo vybrat v obcích Dobratice, Paskov, Janovice a Metylovice. Více než 30 tisíc korun pak darovali lidé i v Morávce a Krásné.

„Výtěžek sbírky bude použit například na zajištění provozu Denního centra Maják pro psychicky nemocné, které sídlí ve Frýdku-Místku. Peníze půjdou i na zabezpečení provozu Charitní ošetřovatelské a pečovatelské služby, na dofinancování provozních nákladů Oázy pokoje pro psychicky nemocné i na pokrytí provozních nákladů nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Klubu Nezbeda ve Frýdku-Místku. Ze sbírky budou pořízeny také odlehčovací lůžka v Domě pokojného stáří u Panny Marie Frýdecké,“ pověděl asistent koordinátora Tříkrálové sbírky Jiří Cachnín.

„Charita Frýdek-Místek velmi děkuje všem dárcům, koledníkům, vedoucím kolednických skupinek, zaměstnancům obecních úřadů a kněžím, díky kterým se v letošním roce podařilo vybrat v Tříkrálové sbírce na Frýdecko-Místecku rekordní sumu přesahující 1,313 milionu korun,“ pověděl Jiří Cachnín.