„Zatím máme spočítáno dvanáct obcí z třiadvaceti a aktuální výsledek je 581 613 korun. Podle ohlasů co mám, tak lidé už na Tři krále čekali a rádi přispěli. Zatím to vypadá, že by výtěžek mohl být lepší než loni, ale to se necháme překvapit," informovala mluvčí Charity Frýdek-Místek Renáta Zbořilová.

Spočítáno už je například v Bašce. Jednotlivé části obce obcházelo celkem deset skupinek dobrovolníků. Vybralo se dohromady 97 370 korun, což je o 9 523 korun více než loni. V Bašce bylo vybráno 45 573 korun, v Hodoňovicích 27 168 korun a v Kunčičkách 24 629 korun. „Výtěžky vždy počítáme na příslušných obecních úřadech. Konečnou částku bychom mohli vědět na konci příštího týdne," doplnila Renáta Zbořilová s tím, že spočítán ještě není ani výsledek sbírky ve Frýdku-Místku.

V regionu Frýdek-Místek, který zahrnuje města a obce frýdeckého a místeckého děkanátu, se loni při sbírce podařilo vybrat 1 700 309 korun. Jen na území Frýdku-Místku nastřádali koledníci v pokladničkách přes 438 tisíc korun. Z daru, který lidé vhodí koledníkům do kasičky, pomůže 65 procent přímo místní charitě, zbytek je rozdělen na projekty Diecézní charity ostravsko-opavské, na pomoc potřebným v zahraničí, na celostátní projekty a na režie sbírky. „Výtěžek sbírky se využívá na předem schválené záměry," uvedl ředitel Charity Frýdek-Místek Martin Hořínek.