Kašpar, Melichar a Baltazar na koních se se svým doprovodem vydají v 16 hodin z náměstí T. G. Masaryka směrem k náměstí Svobody, kde budou před živým betlémem uvítáni římskokatolickým knězem Františkem Vrublem a evangelickým pastorem Bohuslavem Kokotkem.

Do průvodu se mohou zapojit všichni zájemci z řad široké veřejnosti. Sraz účastníků je v 15.30 hodin na náměstí T. G. Masaryka, kde všichni zájemci obdrží malou lampičku. Součástí akce bude i kulturní program na náměstí Svobody, kde přítomným posluchačům zazpívají a zahrají místní pěvecké sbory a dechová hudba z Bystřice.

Na náměstí se příchozí budou moci občerstvit nejrůznějšími dobrotami, které pro ně budou připraveny ve stáncích.

Tříkrálový průvod, který pořádá společně město Třinec a Charita Třinec, zároveň připomene, že v celém Česku začala po Novém roce tradiční Tříkrálová sbírka.

Ani Třinec není výjimkou. V období od 1. do 14. ledna se lidé mohou v ulicích nebo u domovních dveří setkat s koledníky, kteří jim popřejí šťastný nový rok, zazpívají koledy a zároveň poprosí o finanční příspěvek na pomoc těm, kteří se ocitli v těžké životní situaci a jsou odkázáni na pomoc druhých.

Lidé mohou přispívat do zapečetěných pokladniček, které budou mít dobrovolníci odění za tři bájné mudrce u sebe.

Výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky v Třinci poputuje na provoz osobní asistence Charity Třinec.

Králové půjdou centrem Místku

S novým rokem se také rozjíždí další již 15. ročník Tříkrálové sbírky.

V roce 2014 se v regionu Frýdek-Místek podařilo díky všem koledníkům a dárcům vybrat krásných 1 654 737 korun.

„Všem, kdo se do sbírky jakýmkoliv způsobem zapojili, moc děkuji. Sbírka má velký smysl nejen v získání financí pro naši Charitu, ale hlavně v udržení tradice v podobě požehnání od Tří králů všem obydlím," řekla Renáta Zbořilová, koordinátorka Tříkrálové sbírky. Sbírka bude opět probíhat od 1. do 14 ledna. Během těchto dnů můžete čekat návštěvu koledníků u vás doma nebo je potkat v ulicích. Jako již tradičně se uskuteční Tříkrálový průvod Místkem, a to 5. ledna v 15 hodin. Průvod bude vycházet od kostela sv. Jakuba směrem na náměstí. Proběhnou také koncerty ve farnostech Palkovice (4. ledna od 15 hodin), Místek (4. ledna od 16 hodin) a Morávka (11. ledna).