„Těší mne, že se z této akce stává v Třinci tradice, a oceňuji, že lidé přišli a zapojili se do průvodu, i když byl v tentokrát tak silný mráz, že před kulturním domem málem zamrzly mikrofony," podotkla starostka Věra Palkovská.

Akci doprovodilo vystoupení dětí z Malé scholy, která působí při třinecké římskokatolické farnosti, s hudebním doprovodem.

Tříkrálový průvod, který uspořádala Charita Třinec společně s městem, zároveň připomněl, že v celém Česku začala tradiční Tříkrálová sbírka. Ani Třinec není výjimkou. V období od 1. do 14. ledna se lidé mohou v ulicích nebo u domovních dveří setkat s koledníky, kteří jim popřejí šťastný nový rok, zazpívají koledy a zároveň poprosí o finanční příspěvek na pomoc těm, kteří se ocitli v těžké životní situaci a jsou odkázáni na pomoc druhých. Lidé mohou přispívat do zapečetěných pokladniček, které budou mít dobrovolníci odění za tři mudrce u sebe. Výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky v Třinci poputuje na provoz osobní asistence Charity Třinec.

Tříkrálový průvod se dnes uskuteční také ve Frýdku-Místku. Průvod tří králů na koních začne u kostela sv. Jakuba, půjde se na náměstí a zde bude průvod zakončen živým betlémem a vánoční hrou.

V regionu Frýdek-Místek, který zahrnuje města a obce frýdeckého a místeckého děkanátu, se loni při sbírce podařilo vybrat 1 700 309 korun. Jen na území Frýdku-Místku nastřádali koledníci v pokladničkách přes 438 tisíc korun.