„Vyhlásili jsme v souladu se zásadami čerpání prostředků Fondu rozvoje bydlení města Třince výběrové řízení pro občany i organizace na poskytnutí úvěru s cílem zlepšení úrovně bydlení, životního prostředí a vzhledu města,“ shrnula Kateřina Potůčková z třineckého magistrátu.

Právě u ní, v kanceláři 405, jsou k dispozici všechny podklady pro žadatele, upřesňující podmínky úvěrů a tiskopis žádosti s potřebnými přílohami. „Máme je i na internetových stránkách města www.trinecko.cz v sekci město a magistrát – dokumenty a formuláře – formuláře k vytištění – oddělení platové a personální – poskytování úvěrů,“ upřesnila.

Okolo žermanické přehrady budují okružní cyklostezku, 8. 2. 2024.
Okolo Žermanické přehrady staví okružní cyklostezku, teď se kácí stromy

Vloni v Třinci poskytli na zmíněné oblasti 1,5 milionu korun a z této částky bylo do listopadu vyčerpáno 854 tisíc. Zbytek se využije do letošního března na úvěry přiznané ve druhém kole.

„Finance z fondu šly například na zřízení fotovoltaických nebo solárních panelů, tepelného čerpadla, dodatečnou izolaci domu, obnovu střechy, zateplování obvodového pláště domu nebo výměny oken či dveří,“ doplnila pracovnice magistrátu.