V současnosti připadá podle statistik na tisíc obyvatel 700 aut. Pohledem bydlení to představuje dvě auta na tři byty. Materiál o parkování je natolik obsáhlý, že jeho zveřejnění bude prostřednictvím online přenosu, na kterém bude představena zpracovaná analýza, vize parkování a konkrétní opatření, které občanům v blízké budoucnosti pomohou lépe zaparkovat.

Přenos s názvem Budoucnost parkování v Třinci se bude konat ve středu od 15.30 hodin. Půjde o interaktivní vysílání, kde bude možné klást otázky. Záznam bude dostupný na internetu a bude ho vysílat kabelová televize Třinec.

„Chtěli jsme koncepci parkování Třinečákům představit už v březnu v kině Kosmos, ale z důvodu mimořádných opatření proti šíření koronaviru se setkání nemohlo uskutečnit. Rozhodli jsme se proto využít moderní způsob komunikace, který dnešní doba nabízí,“ vysvětlila primátorka Věra Palkovská.

„Auta jsou a pravděpodobně ještě dlouho budou přirozenou součástí města, ale nechceme změnit veřejný prostor v jedno velké parkoviště. Zaměříme se hlavně na hospodaření s parkovacími místy, kdy na jedné straně počítáme s vytvořením nových parkovacích stání, ale zároveň nám záleží na veřejném prostoru s relaxačními plochami, hřišti a zelení – zvlášť když bojujeme se suchem a zeleň uprostřed města tolik potřebujeme,“ dodala dále primátorka Palkovská.

Zájemci, kteří se chtějí dovědět k tématu více informací, mohou sledovat vysílání na kanálu YouTube kabelové televize Třinec.