V jedenáctičlenné městské radě mají podle koaliční dohody Osobnosti pro Třinec osm míst, KDU-ČSL dvě a Společně pro Třinec jedno. Osobnosti pro Třinec budou mít vedle postu primátorky také dva náměstky a pět radních, lidovci jednoho náměstka a radního a uskupení Společně pro Třinec bude mít jednoho náměstka.

Utkání 17. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera, 2. listopadu 2022, Třinec. Fanoušci.
OBRAZEM: Plno na derby Třince a Vítkovic nebylo, dobrá kulisa ano. Najdete se?

Palkovská bude mít na starosti investice a krizové řízení. Za Osobnosti pro Třinec budou jejími náměstky Ivo Kaleta a Radim Kozlovský, kteří jimi byli také dosud. Kaleta bude mít nadále v gesci rozpočet nebo zadávání veřejných zakázek a Kozlovský například školství, kulturu či sociální oblast. Za lidovce bude náměstkyní Pavla Golasowská, která se bude starat mimo jiné o problematiku bezdomovectví.

Svou funkci bude vykonávat jako neuvolněná, tedy bez nároku na plný plat. Za Společně pro Třinec bude náměstkem Ivo Kantor, který bude mít na starost dopravu a životní prostředí. Radními za osobnosti pro Třinec budou Lucie Fremrová, Jana Kantorová, Štěpán Rucki, Bohdan Sikora a Regina Szpyrcová, za lidovce pak Wiesław Wania.

Primátorka města Třinec Věra Palkovská.
Třinec: Uspěly osobnosti v čele s Věrou Palkovskou, jak vidí volby ona

Ve slezském městě letos znovu vyhrály volby Osobnosti pro Třinec. Oproti minulému období ale přišly o osm mandátů, získaly jich 13. Lidovci, kteří s nimi dosud město vedli, získali tři křesla, takže pro většinu v zastupitelstvu musela dosavadní koalice ještě někoho přibrat. Shodu našla s uskupením Společně pro Třinec, které má dva mandáty. V opozici tak zůstává ANO s osmi mandáty, Nezávislí s pěti křesly a ČSSD a nezávislí kandidáti s dvěma zastupiteli.