Letní koupaliště pod Javorovým v Třinci se všem milovníkům slunce a koupání otevře dnes v deset hodin dopoledne. Městská organizace STaRS už dříve upozornila, že při revizi bazénových technologií se objevila poměrně velká závada, jejíž odstranění si vyžádalo určitý čas. Dnešním dnem tedy čekání Třinečanů končí. „Ceny vstupného se oproti loňskému roku nemění," sdělil šéf příspěvkové organizace Radek Procházka s tím, že v červnu bude areál otevřen do 19. hodiny. Stejně jako v předchozích letech se návštěvníci mohou těšit na několik filmových představení v letním kině. „Mezi novinky, které se chystají na tuto sezonu, patří určitě prázdninové akce, například menší hudební koncerty a grilování, ať už na letním koupališti nebo v areálu minigolfu a dětského lanového parku," dodal Radek Procházka.

Míní, že největšími lákadly pro děti jsou bezpochyby tobogan a dětské bazénky. „Na své si přijdou i všichni příznivci sportu. Mohou využít dvou tenisových a beachvolejbalových kurtů, stolní tenis nebo nohejbal si pak mohou zahrát nejen návštěvníci koupaliště tato sportoviště jsou k dispozici i v počasí, které není zrovna ke koupání. Pro všechny milovníky pohybu máme přichystáno několik sportovních turnajů," shrnul ředitel městské organizace a dodal: „Stejně jako v loňském roce mohou návštěvníci letního koupaliště během svého pobytu využít možnosti návštěvy minigolfu a dětského lanového parku." Radek Procházka věří, že areál v Lesní ulici s výhledem na hory bude opět lákat nejen obyvatele Třince. Koupaliště pod Javorovým vrchem by rádo zopakovalo předloňskou sezonu, kdy do něj zamířilo více než 36 tisíc návštěvníků.

Miniaquapark v Mostech u Jablunkova, který se nachází v centru obce mezi fotbalovým hřištěm a základní školou, bude oficiálně v provozu od neděle 14. června. Děti do patnácti let budou mít zítra vstup zdarma. „Otevřeno bude od devíti do devatenácti hodin," řekla včera žena, která se na provozu miniaquaparku podílí.

Areál se před dvěma lety pochlubil tím, že vůbec poprvé zde během léta zamířilo více než deset tisíc platících návštěvníků.

Na jablunkovské koupaliště Ameryka se po několika letech vrací staronový provozovatel, městská společnost TS-technické služby. Firma podle radnice garantuje, že sezona začne nejpozději 1. července, pravděpodobný termín otevření je 27. června.