V běžném provozu magistrátu probíhá vítání občánků dvakrát měsíčně od září do června s výjimkou letních prázdnin, avšak mimořádná vládní nařízení nám již několik měsíců neumožňují tento tradiční obřad na radnici pořádat. Proto se pracovníci magistrátu rozhodli vyrazit za rodiči miminek osobně.

„Chceme i v této nelehké době potěšit rodiče a přivítat mezi občany našeho města děťátka, která se narodila v loňském roce a nebylo možné pro ně uspořádat společné vítání. Proto jsme se rozhodli, že se za nimi vypraví zaměstnanci magistrátu a předají jim pamětní list s mojí gratulací a malým dárkem. Chtěla bych popřát všem novým občánkům šťastné dětství a spoustu krásných chvil prožitých v našem městě,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

V nadcházejících dnech a týdnech mají zaměstnanci úřadu v plánu roznést téměř tři stovky dárkových balíčků. „V případě, že se nám opakovaně nepodaří vás doma zastihnout do konce března letošního roku, můžete se obrátit na telefonní číslo 558 306 125. Doufáme, že děti narozené v roce 2021 už budeme vítat tradičně,“ dodal vedoucí odboru vnitřních věcí třinecké radnice Libor Jasiński.