VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Magnetickou rezonanci už má i nemocnice v Třinci

Třinec – Jedná se o přístroj značky Magnetom Avanto se sílou magnetického pole 1,5 Tesla, který představuje špičkový produkt ve své kategorii.

29.6.2011
SDÍLEJ:

Magnetická rezonance v Nemocnici Třinec. Foto: archiv MSK

Pořízení magnetické rezonance bylo výsledkem společné dlouhodobé snahy vedení třinecké nemocnice a Moravskoslezského kraje jako zřizovatele zařízení, přičemž příprava projektu a jeho postupná realizace probíhala po dobu zhruba dva a půl let.

Nukleární magnetická rezonance (dále také NMR) reprezentuje typ přístroje z oblasti lékařské diagnostiky, fungujícího na bázi moderních šetrných technologií. Záměr pořízení nové diagnostické kapacity v podobě NMR vyšel z vize a strategie hlavních poskytovaných zdravotních programů v Nemocnici Třinec, které tvoří péče o ortopedické pacienty, péče o pacienty s cévními mozkovými příhodami a péče o dětského pacienta.

V této souvislosti se jako maximálně přínosné jeví nulové zatížení pacienta radioaktivitou, což představuje velkou výhodu nejen pro děti, ale pro celé spektrum pacientů. V oblasti iktového programu magnetická rezonance umožňuje velmi přesnou diagnostiku (v lednu 2011 byl třinecké nemocnici udělen status iktového centra) a přináší rovněž moderní alternativu k dosud užívané invazivní artroskopii při indikaci problémů kloubního aparátu. Třinecký přístroj se vyznačuje rychlým procesem vyšetření a vynikající kvalitou výsledných snímků.

Celkové náklady, zahrnující pořízení přístroje magnetické rezonance a provedení příslušných stavebních úprav, činily přibližně 38 milionů korun, z čehož na pořizovací cenu samotného přístroje připadá 31 milionů korun. Přestavba prostor pro instalaci přístroje byla zahájena v březnu letošního roku, stavební práce byly dokončeny během 3 měsíců.

Do budoucna lze předpokládat relativně široké uplatnění a vytíženost přístroje, jehož zprovoznění by kromě výrazného zkvalitnění poskytované zdravotní péče mělo mj. významně napomoci zkrácení čekacích lhůt na vyšetření magnetickou rezonancí v rámci celého kraje. „Personál radiologického oddělení třinecké nemocnice se již měsíce připravoval na uvedení nového přístroje do provozu, zdejší primářka má s touto metodou dlouholeté zkušenosti,“ řekla Dagmar Pacutová z Odboru kanceláže hejtmana Moravskoslezského kraje.

Autor: Tomáš Machálek

29.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Varnsdorf (ve žlutém) na domácím hřišti porazil v duelu týmů ze spodních pater tabulky Frýdek-Místek 1:0.

Valcíři důležitý duel ve Varnsdorfu nezvládli

Krajští lidovci se sjeli do Frýdku-Místku, aby sledovali vývoj výsledků voleb.
13

OBRAZEM: Krajští lidovci ve sněmovně získali jen jeden mandát

V Bystřici hořela střecha kotelny na pile

/FOTOGALERIE/ Šest jednotek hasičů zasahovalo v sobotu ráno v Bystřici u požáru střechy kotelny na velké pile. Jeden člověk se nadýchal kouře, předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Řepiště domácí televizní premiéru neustály

/FOTOGALERIE/ Devět stovek diváků vidělo tři góly. V Řepištích se v utkání fotbalové I.B třídy, skupiny C, nakonec z jasného vítězství 3:0 radovali hosté z Doubravy. Branky vítězů zaznamenali Pavel Entner, Kamil Antal a Jiří Kuzník.

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

Škola v Bukovci získala Pečeť kvality

Základní škola a Mateřská škola Bukovec je jednou ze čtyř škol, které získaly ocenění Pečeť kvality. Půjde příkladem ostatním školám.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení