„Tyto sociální pracovnice v uplynulých dnech absolvovaly roční kurz, kde získaly mnoho informací, které nyní mohou předávat svým klientům. Kromě poskytnutí základního finančního poradenství budou předávat kontakty na specializované poradny a na jiné instituce, které se v této problematice pohybují na odborné úrovni,“ uvedla Ellen Raszková z třinecké radnice.

„Odboru sociálních věcí města Třince není lhostejná situace, kdy se v poslední době objevují v rodinách občanů města narůstající problémy se zadlužeností, kdy roste počet občanů, kterým se z různých důvodů nedaří hospodařit s penězi. A tak se stává, že chybějící finance řeší „rychlými půjčkami“, které pak nedokážou splácet. Mnozí z nich se pak dostávají do začarovaného kruhu, kdy jednu půjčku vytloukají půjčkou další,“ dodala Raszková. Vybrané pracovnice budou radit osobám, které se nacházejí v hmotné nouzi a které chtějí tyto nepříjemné problémy řešit.

Nejde o finanční pomoc

Lidé se mohou obrátit na odbor sociálních věcí – oddělení pomoci v hmotné nouzi (3. podlaží nové přístavby Městského úřadu Třinec).

Konzultační hodiny jsou poslední středu v měsíci od 14 do 16 hodin. Raszková doporučuje, aby se zájemci předem objednali u vedoucího oddělení Davida Životského (telefon 558 306 363) a aby dodržovali předem stanovenou vyhrazenou dobu. „Upozorňujeme, že se v žádném případě nejedná o finanční pomoc,“ zdůraznila Ellen Raszková.

Kam dál? Na dotazy po telefonu budou lidé odpovídat do května