Nechybí ani stojan na bundy či batohy a stojan na kola. U každého cvičebního prvku lidé najdou informační tabulku s popisem, jak na daném prvku cvičit.

„Lesní fitness posilovna je alternativou k nedalekému workoutovému hřišti, které je určeno zdatnějším sportovcům, a využívají ho spíše mladší ročníky. Na nových cvičebních prvcích pod korunami stromů si mohou protáhnout tělo všechny generace a nezáleží na tom, jakou má kdo kondičku. Chceme, aby si lesní posilovnu užili malí i velcí a aby byla místem, které spojí celou rodinu. Poděkování patří i Lesům ČR, které vyšly našemu záměru na vybudování lesní posilovny vstříc,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Venkovní fitness posilovny získávají stále větší oblibu napříč všemi generacemi. Snadné a zábavné cvičení je dostupné všem a své tělo si na čerstvém vzduchu procvičí jak zdatní sportovci, tak i maminky na procházce s dětmi nebo starší lidé.

Třinecký lesopark je od jara do zimy vyhledávaným místem k relaxaci. K dispozici je 4,5 kilometru pěšin z přírodního materiálu, ideálních pro možnost procházek či joggingu. Návštěvníkům jsou k dispozici dětská hřiště, lesní učebna, unikátní labyrint, pobytové loučky a další odpočinkové plochy. Ve spolupráci s Lesy ČR zde předloni přibylo hřiště na discgolf, v loňském roce prošly obnovou některé dětské herní prvky a letos přibylo hřiště na pétanque a lesní posilovna.

„Lesopark je něco jako naše rodinné stříbro, proto nám záleží na tom, aby se v něm lidé cítili dobře a aby byl přitažlivým místem pro sportovní a rekreační vyžití,“ dodala starostka.