Třinecké koupaliště Pod Javorovým přivítalo v sobotu dopoledne první letošní návštěvníky. Sportoviště v areálu na Lesní ulici si k relaxaci vybralo na čtyři sta lidí. Kolem poledne hlásila tabule při vstupu údaje: teplota vzduchu 26 stupňů, teplota vody 20 stupňů Celsia. Mezi prvními přišel Radim Cyprich s dcerou. „V malém bazénu je voda už dost ohřátá, ale ve velkém je ledová,“ usoudil třicetiletý muž. Velký bazén naopak vyhovoval dvěma školákům, kteří předvedli několik povedených skoků. „Byl hic, už jsem chtěl vodu vyzkoušet,“ řekl čtrnáctiletý Tomáš Pavlis. Voda lákala i jeho o rok mladšího kamaráda Marka Samka. Na dece si užívali sluníčka Libor Kubíček a Katarína Bartošová. „Voda? Pro mě je to pohodička, pro ostatní asi ne,“ smál se mladík. „Sobota byla pěkná, jsme spokojeni,“ řekl v neděli redakci Radek Kyselý z městské organizace STaRS. „Hned první den jsme na koupališti tolik lidí snad nikdy neměli,“ dodal Kyselý. Třinecko počasí potrápilo až v sobotu večer. „Lehce poprchávalo, ale nás to neovlivnilo,“ poznamenal.

V neděli na Den dětí měli všichni návštěvníci do osmnácti let vstup do areálu zdarma. Třinecké koupaliště Pod Javorovým pojme bezmála dva tisíce lidí. Červen však bývá z hlediska počasí nevyzpytatelný.

V sobotu otevřel své brány i frýdecko–místecký letní Aquapark Olešná. Zatímco o víkendu mohli řidiči v jeho okolí parkovat volně, ode dneška už za stání platí. Na parkoviště, zejména na ta v blízkosti aquaparku, totiž město umístilo parkovací automaty.