„Veškeré náklady rekonstrukce, včetně vybavení a přístrojové techniky, činily téměř 40 milionů korun,“ uvedl Zdeněk Matušek, ředitel nemocnice.

Nově vzniklo na oddělení JIP šest samostatných boxů a jeden box příjmový. Ve dvou boxech byl nainstalován závěsný systém, který umožňuje manipulaci s obézními pacienty s tělesnou hmotností do 270 kg.

Původní jednotka intenzivní péče z roku 1997 již nesplňovala prostorové a hygienické požadavky a odborné nároky v péči o pacienta. Měnila se elektroinstalace, vzduchotechnika, podlahy a okna, včetně venkovních žaluzií. Byly nainstalovány stropní rampy a rekonstrukcí prošlo i zázemí pro zdravotnický personál.

Na jednotce intenzivní péče jsou hospitalizováni pacienti s život ohrožujícími onemocněními. Léčí zde například onemocnění kardiovaskulárního systému, závažná plicní onemocnění, akutní krvácení do zažívacího traktu, těžké metabolické poruchy, septické stavy, poruchy vědomí nebo těžké intoxikace.

„Nemocnice Třinec získala kromě zmodernizovaných prostor novou kvalitní zdravotnickou techniku nezbytně potřebnou pro léčbu pacientů, kteří jsou v ohrožení života. Zrekonstruované oddělení tak má nové plicní ventilátory, další hemodialyzační přístroj, úpravnu vody pro hemodialýzu, ale také monitory vitálních funkcí. Zlepší se také komunikace mezi pacientem a personálem, a to díky novému komunikačnímu zařízení a kamerovému systému,“ uvedl Martin Gebauer, náměstek hejtmana kraje.

Rys ostrovid.
Rysům se pod Lysou horou daří, dokládají to i fotopasti