Ocenění Osobnost veřejné správy uděluje Svaz měst a obcí, Věra Palkovská je získala za příkladnou podporu přátelského soužití. Cenu si převzala v Seči za zvuků hymny hokejových králů země, třineckých Ocelářů.

„Nestačí jen stavět mosty, chodníky nebo cesty, ale je potřeba pečovat a prohlubovat přátelské soužití všech lidí v našem městě, včetně národnostních menšin,“ uvedla primátorka města, kde je těchto menšin požehnaně. Ocenění jí předal olomoucký primátor a místopředseda Svazu měst a obcí Miroslav Žbánek a výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR.

Lev i bohyně Eris, v Paskově opraví sochy v parku.
Lev i bohyně Eris, v Paskově opraví sochy. Město zvažuje, co s chátrajícími domy

Radost však nemají jen menšiny a oceněná Palkovská, ale i návštěvníci a zaměstnanci třineckého magistrátu, kde se pod novým provozovatelem opět otevřelo dříve oblíbené bistro. Opět tak nabízí čerstvé chlebíčky, pečivo, polévku, grilované maso či třeba laskominy ke kávě. Otevřeno je ve všední dny od 7 do 13 hodin, v pondělí a středu o hodinu déle.

Využít ho budou moci už brzy třeba lidé, kteří 8. června ve 14.30 hodin zavítají do tamní velké zasedací místnosti na seminář ke 4. výzvě kotlíkových dotací, který je pro zájemce zdarma a seznámí je s pravidly a podmínkami dotačního programu, který slibuje úhradu až 95 procent nákladů na pořízení nového kotle. Staré neekologické budou od 1. září zakázané.