Muzeum se se svými příznivci rozloučí expozicí nazvanou: Jak se žilo v období secese ve velké výstavní síni. Ještě v červnu otevřou výstavu Eriky Trojkové: Vlna vypráví příběh o ručním zpracování ovčí vlny. U makety TŽ potěší fotografie detailů mladé a talentované Denisy Kufové a v galerii Na Schodech se chystá výstava polské výtvarnice Magdaleny Pastuszak nazvaná Setkání.

„Rekonstrukce se dotkne hlavních výstavních prostor muzea. Obnovíme elektroinstalaci, místnosti nově omítneme a rozšíříme vstupní dveře do obou síní. Mnohdy se nám totiž nedaří do sálu dostat větší exponáty, které chceme návštěvníkům ukázat," prozrazuje vedoucí muzea Eva Zamarská.

Obnovu si vyžádají i vitríny na exponáty a osvětlení, které již neodpovídá podmínkám muzeálních výstavních prostor.

Zahradu u muzea oživí nová výsadba zeleně a na návštěvníky tu bude čekat i příjemnější posezení. V listopadu se návštěvníci mohou těšit nejen na nové prostory, ale také na řadu nových výstav.

Na své si nejdřív přijdou zejména holčičky a maminky, pro které muzeum připravuje výstavu pokojíčků pro panenky a expozici o historii oblíbeného patchworku.