„Seniorgymnázium, které zorganizoval odbor sociálních věcí společně s Gymnáziem Třinec, je další možností, jak může starší generace příjemně a smysluplně vyplnit svůj volný čas," připomněla mluvčí městského úřadu Šárka Szlaurová.

Během loňských přednášek se senioři seznámili především s cestovatelskými zážitky třineckých studentů. Mohli se díky nim podívat do USA, na Nový Zéland, do Švédska, Thajska nebo virtuálně procestovat Itálii, Francii, Španělsko či Švýcarsko. „Seniorgymnázium bych zhodnotil jedním slovem super. Jednak jsem se dostal mezi lidi a jednak jsem se dověděl spoustu zajímavostí z dalekých krajin. Vyhovovalo mi, že jsem se mohl přednášejících studentů hned zeptat na to, co mě zajímalo. To není jako při sledování dokumentů v televizi, tohle je daleko lepší," pochvaloval si Stanislav Fizek.

Nadchla ho především přednáška o Novém Zélandu. „Seniorgymnázia jsou dobrá věc. Když jsou důchodci doma sami, hodně zapomínají, při přednáškách si aspoň procvičí mozek," myslí si 26letá Barbora Kabátová z Frýdku-Místku. Podle oslovených lidí se senioři díky projektu nenudí. „Je to super. Doma by důchodci neměli co dělat a beztak by se jen dívali na telenovely. Díky přednáškám se dozví něco nového," zhodnotila Markéta Kucharíková.

Frýdecko-místecké Muzeum Beskyd nabízí seniorům zajímavou alternativu využití volného času už řadu let. Projekt Seniorgymnázia umožňuje seniorům získat další vzdělávání v široké škále oborů. Jednou za čtrnáct dní ve čtvrtek se zájemci scházejí na zajímavých přednáškách, které vedou zkušení odborníci. Studium je čtyřleté a je zakončené závěrečným testem.