Pohled na vyvrácené či polámané stromy a poničené lesní pěšiny z kraje roku nemile překvapil nejednoho návštěvníka. Do odstraňování následků větrné kalamity se Lesy České republiky pustily hned na začátku letošního roku.

„Vichřice zde poškodily 1200 kubíků dřevní hmoty, což je pro lepší představu zhruba 40 plně naložených kamionů dříví. Uvědomujeme si, že v průběhu zpracování dřeva po sobě těžká technika zanechala stopy, proto po dokončení likvidace škod přikročila dodavatelská firma urychleně k sanaci terénu,“ vysvětlil ředitel krajského ředitelství Lesů ČR Jan Ševčík s tím, že dřevo bylo odklizeno do poloviny března a nyní se přistoupilo k úklidu a zalesňování holin.

Po úpravě terénu začne město prostřednictvím své příspěvkové organizace Stars v nejbližší době s obnovou oblíbených lesních pěšin a jejich vysypání novou štěpkou. „Lesopark je něco jako naše rodinné stříbro, proto nám záleží na tom, aby se v něm lidé cítili dobře. Jsme si vědomi mimořádného rozsahu škod a oceňujeme úsilí Lesů ČR o urychlené řešení této nepříznivé situace. Apelovali jsme na šetrnější postupy při vyklízení a odvozu dříví z lesních porostů a nabídli jsme spolupráci při následné revitalizaci, aby byl třinecký lesopark na jaře opět příjemným místem pro sportovní a rekreační vyžití,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

Ve spolupráci s Lesy ČR zde předloni přibylo hřiště na discgolf, loni prošly obnovou některé dětské herní prvky a letos jsou v plánu další novinky.

Do léta tu poblíž Slezské krčmy vyroste hřiště na pétanque a na jedné z pobytových louček se mohou milovníci pohybu těšit na novou lesní posilovnu se 14 cvičebními prvky. U každého cvičebního prvku bude osazena informační tabulka s popisem, jak daný prvek využívat. Své tělo si na čerstvém vzduchu budou moci procvičit jak zdatní sportovci, tak i starší lidé. „Chceme, aby lesopark sloužil nejen k odpočinku, ale aby si ho užili k pohybu malí i velcí. A přitom aby byl místem, které spojí všechny generace,“ dodala starostka Palkovská.