Do 10. července by měly přibýt tři nové pružinové houpačky a herní sestava se skluzavkou a lanovým mostem. Nahrazen bude také dosloužený dřevěný lanový sjezd za pevnější ocelový.

„Do konce roku je v plánu ještě zútulnění pobytové plochy u vstupu od ZŠ Koperníkova, kde jsou navrženy nové prvky k odpočinku. Změnou projde i pobytový prostor na křižovatce uprostřed lesoparku, kde budou odstraněny prohnilé dřevěné kůly umístěné ve štěpce a místo nich zde vznikne atraktivní trampolínový chodník,“ uvedla mluvčí Třince Šárka Szlaurová.

Protestní blokáda silnice.
Postaví město kvůli obchvatu mosty?

V příštím roce se návštěvníci mohou těšit na další dětskou herní sestavu a také letní posilovnu, čímž radnice ukazuje, že necílí jen na děti, ale i na širokou veřejnost.

„Díky spolupráci s představiteli Lesů ČR máme od loňska v lesoparku hřiště na discgolf a zároveň jsme dostali svolení i k vybudování lesní posilovny. Chceme, aby lesopark sloužil nejen k odpočinku, ale aby si ho užili k pohybu malí i velcí. A přitom aby byl místem, které spojí všechny generace. Pracujeme na tom, aby lesní posilovna mohla příští rok sloužit veřejnosti,“ dodala starostka Věra Palkovská.

Nové cvičební prvky mají být vyrobeny čistě z přírodních materiálů s převážným využitím dřeva.

Do podzemí frýdecké baziliky je obvykle přístup zakázán. To by se ale mohlo v budoucnu změnit.
Otevře se krypta s těly poutníků veřejnosti?