„Jako odpadová společnost, která klade důraz na cirkulární ekonomiku, třídění a životní prostředí, realizujeme řadu sociálních projektů a rádi tuto sbírku kol podporujeme již podruhé. Zapůjčili jsme zdarma kontejnery a zajišťujeme dopravu v rámci Moravskoslezského kraje. Díky společnému úsilí – spojení soukromého sektoru, samospráv a neziskových organizací – můžeme prodloužit život velamoskám, eskám, favoritkám, bmxům, olpranům … a zjednodušit život lidem v jedné z nejchudších zemí světa,“ uvedl Lukáš Bojko, jednatel odpadové skupiny SMOLO, která je ve svém oboru jedničkou v Moravskoslezském kraji. 

Podle ředitelky Charity Třinec Moniky Byrtusové lidé z Třinecka vozí veškeré typy bicyklů, hodně staré, novější, dětské, dámské i pánské. Darovali také malá kola pro předškoláky, dětské sedačky na kola nebo helmy. Ty Charita použije pro potřebné maminky v Třinci.

Sbírka zachrání stará kola před skládkou, dá práci znevýhodněným pracovníkům při kompletaci a opravách darovaných kol a umožní dětem v Gambii cestu do desítky kilometrů vzdálených škol. Kola, která se do těžkého afrického terénu nehodí, jsou po nutných opravách a výměně dílů prodána zájemcům v ČR, výtěžek pomáhá financovat akci.