„Nová sanitka zajistí větší komfort a bezpečnost pacientů při přepravě. Oproti starším typům je vybavena náhonem na všechna čtyři kola, což je využitelné zejména v zimních měsících v těžko dostupném terénu,“ pověděl vedoucí dopravní zdravotní služby Nemocnice Podlesí Pavel Přidal. Nová moderní sanitka Volkswagen T5 nemocnici přišla na 1,2 milionu korun.

„Nové sanitní vozidlo nemocnice zakoupila v rámci plánované obměny vozového parku, ale také kvůli zvýšení pohodlí pacientů při jejich převozu,“ konstatoval Pavel Přidal. Dodal, že sanitka je navíc opatřena přídavným topením a pro zajištění intimity pacienta je sklo ambulantního prostoru polepeno kouřovou fólií. „Vozidlo je rovněž vybaveno rampou, která umožňuje výjezd pacienta přímo do ambulantního prostoru,“ upřesnil vedoucí dopravy.

„Nemocnice Podlesí jen v loňském roce investovala na zkvalitnění péče o pacienty a do nových přístrojů celkem 70 milionů korun. Mezi největší investice patřilo například pořízení špičkového zobrazovacího systému pro trojrozměrné zobrazení srdce v hodnotě pěti milionů korun,“ dodal mluvčí nemocnice Tomáš Želazko.