Nejde zdaleka jen o vzhled, novinkou je také nejmodernější technika. Zastupitelé se nově „učili" hlasovat a pracovat s novým systémem, zvyknout si museli i na jiný zasedací pořádek. Vůbec první hlasování se muselo opakovat, protože jeden z komunálních politiků si spletl tlačítka, a tak byl výsledek označen za „cvičný pokus".

Na jednání složili slib dva noví zastupitelé. Ladislav Vrátný, jenž nastoupil po zemřelém pastorovi Bohuslavu Kokotkovi, se stal i členem třinecké rady. Pro návrh hlasovalo 26 z 29 zastupitelů. Členem zastupitelstva je oficiálně také Ondřej Bezecný vystřídal Michaela Trojku, jenž před časem rezignoval.

Práce na „zasedačce" odstartovaly 17. června. Podle radnice byla rekonstrukce nutná už proto, že Třinec má na rozdíl od jiných měst pouze jeden prostor, který slouží jak pro pracovní setkání, tak pro významné reprezentativní události.

Zasedací místnost třinecké radnice byla po stránce stavebně-technické i funkční na hranici životnosti, dosluhovalo také technologické zázemí místnosti, tedy hlasovací zařízení, klimatizace a ozvučení. „Od 90. let minulého století zde nebyla provedena žádná zásadní rekonstrukce. Postupem času se zasedací místnost začala stávat méně účelnou a především méně reprezentativní v porovnání s městy v rámci celého kraje," uvedla mluvčí městského úřadu Šárka Szlaurová. Dodala, že po odkrytí stropních podhledů se ukázal špatný stav stávající vzduchotechniky, která způsobovala zatékání do prostor zasedací místnosti, a proto se provedla její výměna. Stejně tak se ukázalo, že je nutná kompletní rekonstrukce podlahy.

Celkové náklady dosáhly zhruba 5,95 milionu korun.