„Volby do Poslanecké sněmovny ČR se blíží a v rámci předvolební kampaně se i tentokrát ve městě objeví stovka reklamních trojnožek určených pro vylepení volebních plakátů. Zájem o ně projevily čtyři politické strany – ČSSD, ODS, KDU-ČSL a KSČM,“ informovala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

„Losování trojnožek se uskutečnilo ve čtvrtek 15. dubna v zasedací místnosti magistrátu. Zástupci jednotlivých stran na místě získali mapové podklady s vyznačením stanovišť a textovým popisem dané lokality, které připravil odbor dopravy,“ upřesnil vedoucí odboru vnitřních věcí magistrátu Radovan Horák. Los ale ne vždy naplnil očekávání politiků. Proto hned po losování nastalo vyjednávání a „obchodování“. „Po vylosování mohli zástupci stran mezi sebou vylosovaná stanoviště směnit, čehož také navzájem využili,“ vysvětlil Radovan Horák. Doplnil, že trojnožky budou umístěny zejména ve frýdecko-místeckých ulicích Hlavní třída, 8. pěšího pluku, Ostravská, TGM, ale také v lokalitách kolem náměstí a parků.

„Trojnožky budou v různých lokalitách města rozmístěny od 12. května. Cena za jednu trojnožku, kde výlepová plocha jedné strany má rozměr 90×120 centimetrů, činí jeden tisíc korun. V této ceně je zahrnuto rozmístění jednotlivých trojnožek na losem určená místa a jejich výlep plakáty dodanými ve stanoveném termínu jednotlivými stranami,“ popsala Jana Matějíková. Po parlamentních volbách 31. května budou trojnožky staženy. „Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se uskuteční v pátek 28. května od 14 do 22 hodin a v sobotu 29. května od 8 hodin do 14 hodin. V Moravskoslezském kraji kandiduje do květnových voleb 17 politických subjektů,“ dodala mluvčí.