V módním oblečení třicátých až šedesátých let dvacátého století nastoupí zítra zástupci obcí a měst na tenisovém turnaji ve Vrbně pod Pradědem. Podobná setkání utužují vztahy mezi starostkami, starosty a zastupiteli sídel z regionu a také polských měst a vsí.

Praděd cup na tenisových kurtech vrbenské tělovýchovné jednoty letos slaví první kulaté jubileum, organizátoři jej připravili již po desáté v pořadí. Mezinárodní tenisový turnaj potrvá od 31. července do 3. srpna.

„Je úplně jedno, jestli nastoupí účastníci na kurt v tenisovém úboru, nebo zavzpomínají na Beatles, hippies či pražské Pepíky či Maně. To prostě záleží na bujné fantazii každého,“ prohlásil organizátor turnaje a andělskohorský starosta Dušan Vavřík.

Právě města Andělská Hora, Vrbno pod Pradědem a Bruntál turnaj připravují ve spolupráci s domácími tenisty. Ti areál tenisového klubu TJ Sokol neustále vylepšují. První utkání musí také tentokrát všichni více méně amatérští tenisté odehrát v kostýmu. Kdo chce, může v něm sehrát turnaj celý. Léto tenisu Vrbno 2009 zahrnuje další turnaj, a to mezinárodní utkání domácích vrbenských borců s jejich přáteli z Opole.

„Muži, ženy i žáci se sejdou na tenisových kurtech v sobotu 15. srpna v 9 hodin k prezentaci. Čekají je dvouhry i čtyřhry, tak jako v případě Praděd cupu,“ dodal Vavřík.