Plný minipivovar restaurace U zastávky v Dolním Sklenově bývá vždy, když jsou na programu tvarůžkové hody. „Tuto akci děláváme vždy jednou za měsíc. Začínáme v sobotu ve tři odpoledne a hospoda je hned plná,“ řekl majitel hospody i minipivovaru Vít Lanča. Ten s těmito hody začal v minulém roce.

„O tvarůžkových hodech jsem slýchával, tak mě napadlo, že to vyzkouším i u nás. Prvně jsem omrkl místo, kde tyto hody již bývají, pak jsem musel sehnat recepty a následně jsme udělali premiérové hody,“ řekl Lanča, který prozradil, že při hodech se zaměřuje na studenou kuchyni. Přítomní si tak pochutnávají na různých druzích pomazánek, tvarůžkových štrúdlech a dalších specialitách. Věhlas hodů ve Sklenově již přesáhl hranice Hukvald. Jezdívají k nám lidé z okolních vesnic, Ostravy a posledně jsme tady měli i Zlíňáky, kteří se o hodech dozvěděli na naší internetové adrese www.pivovar-hukvaldy.cz. Zde si mohou případní zájemci informace o dalších hodech, které budeme připravovat,“ doporučil Lanča.

V minipivovaru se při přípravě pochoutek musí velice otáčet, protože pokrmy se nejedí jen v hospodě. „Mnoho lidí přijde posedět na hody, ale mají sebou různé nádoby a výrobky si kupují i domů,“ uzavřel Lanča. Majitel také prozradil, že mezi jednu z nejoblíbenějších pochoutek patří tvarůžkový salát.

(mach)