Tato akce chce upozornit na důležitost rodiny a jejich hodnot v dnešní době, poukázat na smysluplnost rodiny a na to, že rodina má stále ve společnosti nezastupitelné místo. Týden pro rodinu začne už 8. května, rodiny se shromáždí ve 14 hodin u sborového centra Hutník u evangelického kostela, odkud se společným průvodem vypraví do areálu STaRS.

„Zde bude připraven program v podobě zábavných stanovišť pro celé rodiny, ohniště, minigolfu, in-line bruslí a freestyle BMX a in-line exhibice. Odpoledne vyvrcholí společným vypuštěním balonků rodin v 17 hodin a finále zajistí Večerníček naživo. Akce se koná za každého počasí – mokrá varianta bude průvod v dešti, program bude v hale a sportování zajistí krytý bazén," uvedla Zuzana Bocková z třineckého městského úřadu.

Dodala, že Týden pro rodinu bude pokračovat v sobotu 11. května. V 10 hodin před kinem Kosmos se bude podávat „férové" kafe a čaj – rodiny si k němu přinesou plné piknikové koše. A možná bude i malé překvapení. „I sobotní literární večer s Radkou Denemarkovou bude mít rodinné téma. Slavnostní ukončení Týdne pro rodinu proběhne 15. května, a to opět v areálu kina Kosmos," dodala Bocková. Od 16 hodin proběhne v kině rodinný Klub MRKni (máme rádi knížky) s tématem Čtyřlístek a od 17.30 hodin jsou rodiny zvány zdarma na filmové představení Čtyřlístek ve službách krále.

Na realizaci akce Týden pro rodinu spolupracují místní neziskové organizace – Bunkr o.s., Městská knihovna Třinec, Občanské sdružení Karavana, středisko Slezské diakonie – Poradna Elpis, Centrum sociální pomoci Třinec, p.o.,farní sbor Slezské církve evangelické a.v., Centrum psychologické pomoci a město Třinec.