Obě tělovýchovné jednoty získaly dotaci od státu. Zároveň jim však přispěje také třinecký magistrát, a to větší částkou, než se původně čekalo.

Vozidlo expedice Tatra kolem světa 2 představili ve středu 30. října v Kopřivnici zakladatelé projektu.
To musíte vidět: Expediční Tatra dorazila do Kopřivnice

V případě nového sportovního a volnočasového centra pro děti a mládež v Oldřichovicích třinečtí zastupitelé už loni v prosinci souhlasili s poskytnutím maximálně pětimilionové sumy. „Po vysoutěžení bylo zjištěno, že pět milionů od města nebude stačit, proto TJ Oldřichovice požádalo o navýšenou investiční dotaci ve výši 5,4 milionu korun,“ uvedl minulý týden při jednání zastupitelů náměstek primátorky Ivo Kaleta.

Oldřichovičtí obdrželi dotaci od na realizaci projektu s tím, že celkové náklady přesáhnou 32 milionů korun, dotace z ministerstva školství je ve výši zhruba 22,75 milionu korun. „Požadavek na dofinancování byl mnohem vyšší. Dohodli jsme se, že toto jsou naše reálné možnosti. Udělali všechno proto, aby si peníze sehnali jinde,“ podotkla primátorka Věra Palkovská.

Setkání s hejtmanem moravskoslezského kraje Ivo Vondrákem - akce Deníku, kterou uspořádal 30. října 2019 v Multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích.
Setkání s hejtmanem počtvrté. Co chystá vedení kraje pro rok 2020?

Zastupitelé navýšení schválili, stejně tak rozhodli o poskytnutí vyšší dotace spolku TJ Nebory na vybudování nového zázemí ve fotbalovém areálu. Tělovýchovná jednota sice může počítat s více než pětimilionovou dotací od ministerstva školství, z veřejné zakázky ale vyplynulo, že stavba bude dražší, než se čekalo. Nejnižší nabídková částka byla 9,49 milionu korun.

Část nákladů zaplatí TJ z vlastních zdrojů. Město původně mělo dát na projekt dva miliony korun, TJ Nebory ale podala žádost o dofinancování ve výši 1,95 milionu korun. Město tak dá na projekt téměř dvojnásobek oproti původnímu plánu.

Vizualizace nových bytových domů v lokalitě motelu Panorama.
Na místě zchátralého motelu v Beskydech vyrostou nové byty

Problémy se zázemím v areálu se vyhrotily natolik, že tam před rokem kvůli špatnému stavu museli hlavní dřevěnou budovu zbourat a nechat žákovská mužstva převlékat se v provizorních šatnách v obytných buňkách. Na pokrytí spoluúčasti na realizaci projektu lidé z Nebor a okolí přispívali ve sbírce.