Upozorňují na to, že místo je rezervováno a parkovat se tam může jen na povolení úřadu. Protože jsou parkovací místa v řadě vedle sebe, k označení by přitom stačila taková značka jedna, popřípadě dvě. Krajský úřad by tak ušetřil desítky tisíc korun.

„Jednou či dvěma značkami by to vyřešit šlo, ale pak bychom už služební vozidla neměli kde zaparkovat vůbec,“ argumentuje Jolana Filipová, vedoucí oddělení vztahů k veřejnosti Krajského úřadu Moravskoslezské­ho kraje.

Podle ní totiž mnohým řidičům nestačí ani takto výrazně označená vyhrazená místa. „Parkují tam, a tím porušují pravidla silničního provozu a brání v parkování našim služebním vozidlům, pro která jsou právě tato místa vyhrazena. Kdyby tam byla jen jedna značka někde na kraji se šipkou, situace by byla mnohem horší. Proto bylo zvoleno toto řešení,“ dodala Filipová.

Kolik by krajský úřad ušetřil, kdyby ale zvolil levnější variantu? Podle jednoho z výrobců dopravních značek přijde tabule s označením P a nápisem Réservé na 990 korun, podtabulka s nápisem Na povolení krajského úřadu asi na osm stovek. Sloupek stojí sedm set korun a ještě jsou potřeba čtyři objímky po 140 korunách. Suma sumárum stojí jedna značka přes tři tisíce korun, k tomu je ale ještě třeba započítat výkop a zabetonování.