Řidiči v Místku se mohou zaradovat, od nynějška totiž budou mít zase o něco jednodušší parkování. V ulici Fibichova v Místku před organizací Žirafa pro mentálně postižené v těchto dnech vzniklo zbrusu nové parkoviště. „Parkoviště nabízí 25 parkovacích míst, přičemž tři místa jsou vyhrazena pro zaměstnance centra Žirafa a tři místa pro invalidní osoby. Zbylá parkovací místa jsou volně k dispozici řidičům,“ informovala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. „Upraveno bylo i vodorovné značení podél chodníku naproti novému parkovišti, kde je nyní jedenáct parkovacích míst,“ dodala. Náklady na vybudování tohoto parkoviště přesáhly dva miliony korun. Fibichova ulice ovšem není jediným místem, kde nová stání vznikají. Na území města má jen během letošního roku přibýt celkem více než sto nových parkovacích míst. Náklady na jejich výstavbu jsou předběžně vyčísleny na téměř 24 milionů korun.

Nové parkoviště na Fibichově ulici ovšem potěšilo nejen řidiče, kteří tu denně parkují, ale i lidi, kteří přijíždějí do denního stacionáře Žirafa. „Zaměstnanci i příbuzní našich klientů mají nyní volný příjezd k organizaci a navíc i snadné parkování. Poskytování sociálních služeb tímto bylo opět zkvalitněno,“ pověděla ředitelka organizace Žirafa Dana Šťastníková.

Žirafa – Integrované centrum Frýdek-Místek je příspěvkovou organizací města, které poskytuje sociální služby denního stacionáře osobám s mentálním postižením. V současné době využívají těchto služeb lidé ve věku od 3 do 64 let. „Služby jsou zde přizpůsobeny potřebám klientů a součastně jsou zaměřeny na podporu rozvoje osobnosti a samostatnosti postižených dětí i dospělých,“ vysvětlila Dana Šťastníková. „Žirafa má k dispozici také terapeutické dílny, které se nacházejí v budově na Janáčkově ulici. Navštěvují je lidé se středním až středně těžkým mentálním postižením s ukončenou povinnou školní docházkou. Seberealizovat se mohou v tkalcovské, stolařské nebo keramické dílně a vybrat si mohou také kroužek vaření, sportovní, turistický nebo výtvarný,“ doplnila ředitelka.