Vojenské kasárna město získalo do svého majetku před třemi lety v roce 2004 a většinu staveb a budov také po výběrových řízeních ihned pronajalo různým zájemcům. Garáže, sklady, ale také kanceláře ve správní budově teď užívá okolo čtyřiceti nájemců.Poslední volnou budovu, takzvaný monoblok, získala tento rok ve výběrovém řízení do pronájmu na pět let společnost E. P. Systém, která městu zaplatí roční nájemné jeden milion a tři sta sedmdesát tisíc korun.

„Po podepsání smlouvy o budoucí nájemní smlouvě nechalo město v monobloku zprovoznit plynovou kotelnu a opravit rozvody vody i ústřední vytápění, to vše za jeden a čtvrt milionu korun,“ řekla vedoucí odboru správy obecního majetku Hana Kalužová. Z budovy v areálu bývalých kasáren u lesa na okraji města poté vznikla ubytovna hotelového typu s recepcí. V ubytovně jsou dvou až šestilůžkové pokoje se sociálním zařízením na chodbě.

Celková kapacita je stanovena na sto osmdesát osm lůžek, v současné době je zprovozněno první patro s šestapadesáti lůžky. Před ubytovnou je také parkoviště pro čtyřicet vozidel, parkování bude zdarma. Ubytovna je určena ke krátkodobému i dlouhodobému ubytování, pro muže a ženy s národností členských států Evropské unie.