Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Učitelé absolvovali stáž v železárnách

Třinec -Přizpůsobit výuku na středních školách praxi podle stupně vývoje ve společnosti Třinecké železárny a získání nových poznatků, které uplatní při přípravě studentů pro budoucí povolání.

7.7.2009
SDÍLEJ:

Třinecké železárny. Ilustrační snímek. Foto: Deník/ Marek Cholewa

To byl cíl třídenní stáže středoškolských učitelů přímo v Třineckých železárnách nebo dceřiné firmě Strojírny Třinec, které absolvovalo devět učitelů odborných předmětů. Obdobnou stáž absolvovalo několik pedagogů v třinecké hutní firmě již loni a v průběhu letošních jarních prázdnin.

Letošní stáž absolvovali tři učitelé oboru strojírenství Střední školy Třinec-Kanada, čtyři učitelé Střední průmyslové školy Frýdek-Místek, z toho jeden oboru hutnictví a tři oboru strojírenství a dva učitelé Střední průmyslové školy v Karviné oboru strojírenství. Ti na svých školách vyučují předměty strojírenství a hutnictví. „Cílem této akce je umožnit středoškolským učitelům seznámit se přímo v praxi s technologií a novými trendy v hutnictví a strojírenství,“ řekl ředitel pro personalistiku a administrativu Boguslaw Heczko.

Učitelé úvodem stáže zhlédli film o Třineckých železárnách a vyslechli si přednášku z oddělení Technologie o nových trendech v hutnictví a strojírenství a o tom, jak jsou na ně Třinecké železárny připraveny. Také jim byly prezentovány způsoby výroby speciálních ocelí využívaných především pro automobilový a strojírenský průmysl a v souvislosti s tím byly prezentovány projekty soustřeďující se především na tuto problematiku.

Taktéž byli učitelé seznámeni s možností řešení projektů se státní dotací včetně spolupráce Třineckých železáren s výzkumnými organizacemi, vysokými školami a Akademií věd ČR. V přednášce byl kladen důraz na nezbytnou nutnost provádění výzkumné činnosti v takovémto průmyslovém podniku, a to především z titulu silného konkurenčního prostředí.

Posléze učitelé navštívili dceřinou společnost Strojírny Třinec, kde absolvovali exkurzi v mechanických dílnách, kovárně a soustružně válců. Poté následovala diskuse o způsobu a rozsahu výuky oboru strojírenství včetně průběhu odborné praxe žáků 3. ročníku. První den stáže byl zakončen prezentací firmy Strojírny Třinec.

Druhý den stáže byl věnován provozu VH-Válcovna předvalků a hrubých profilů, kde učitelé měli možnost zhlédnout film o výrobě kolejnic. Navštívili blokovnu, vratnou trať, střední trať, úpravny a strojní údržbu. V odpoledních hodinách pak oddělení Diagnostiky.

Třetí den navštívili učitelé středních odborných škol provoz VJ-Válcovnu drátů a jemných profilů. Seznámili se s výrobou drátů a tyčí, prohlédli si kontijemnou trať, kontidrátovou trať, povrchovou úpravu drátů a žíhárnu včetně dílen strojní údržby. „V závěru třetího dne proběhlo vyhodnocení stáže. Za velký přínos považovali učitelé poskytnutí prezentací a videofilmů školám pro výukové účely, které mohli během stáže zhlédnout,“ dodal ředitel. (red)

7.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

Fotbalový pažit v Řepištích je na sobotní televizní utkání připraven.

Snad nebudou hráči hledět do kamer, přeje si předseda fotbalistů Řepišť

Zprovoznění obchvatu mělo zpoždění

V úterý 17. října byl slavnostně otevřen obchvat Třince v úsecích Nebory – Oldřichovice a Oldřichovice – Bystřice. Jako první se po nové cestě měli v 18 hodin projet motorkáři. 

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Policisté rozpletli případ, kdy řidič ujel od těžké nehody

Vážnou nehodu, která skončila nárazem vozidla do vzrostlého stromu, vyšetřují frýdecko-místečtí policisté. Událost se odehrála v září u hřbitova ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Představujeme prvňáky ZŠ v Milíkově a Bukovci

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. Fotografii zvětšíte kliknutím. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení