Železniční trať a nádraží v Bystřici mají za sebou kompletní rekonstrukci. Potíž je ale v tom, že nádraží s čekárnou je otevřeno pouze od 4.30 do 16.30 hodin, tedy v době, kdy se prodávají v pokladně jízdenky.

„Po uzavření budovy si cestující musejí kupovat jízdenky u průvodčího ve vlaku, ale hlavně – pokud čekají na vlak, stojí venku na nástupišti. V létě to může být příjemné, ale v zimě tomu bude naopak,“ zopakoval starosta Ladislav Olšar. Míní, že jednou z cest, jak zpřístupnit objekt čekárny pro veřejnost, je pronájem těchto prostor. Jednání jsou ale stále na počátku.

Olšar: Letos to už není reálné

Zřejmě i proto, že v rámci ČD existuje řada menších subjektů, u nichž je třeba nejdřív nalézt tu správnou kancelář. „Je to v plenkách, ale ještě tu myšlenku živím při životě. Ta šance tady je, zkusíme najít nějaký výsledek. Prodloužení provozní doby v letošním roce ale asi není reálné,“ prohlásil Olšar s tím, že se dosáhlo alespoň toho, že v době, kdy jsou v budově pokladní, je lidem k dispozici WC.

Plán, aby budovu spravovala obec, je podle Olšara „sporný a ošemetný“ zejména z pohledu nákladů. Finanční stránku by časem mohl řešit záměr, aby část budovy sloužila jako restaurace nebo pizzerie.

Více k tématu přinese úterní vydání týdeníku FRÝDECKO-MÍSTECKO.