Jen během letošního roku tato stavba spolyká téměř 54 milionů korun. Celková investice je v hodnotě přesahující sto milionů korun a město na ni získalo dotaci. Ulice 8. pěšího pluku se z nevýrazné rozbité spojky postupně mění v úpravný městský bulvár vybavený novými parkovacími místy. Proměnou prochází celá ulice, vozovka, chodníky, vstupy do důležitých objektů, autobusové zastávky, křižovatky i kanalizace. Ulice dostává zcela nový charakter.

Provedenými úpravami by se tu měla by zvýšit bezpečnost chodců a naopak částečně snížit tranzitní doprava a rychlost projíždějících vozů. V neposlední řadě také v této lokalitě vznikne téměř tři sta nových parkovacích míst, které město zoufale potřebuje.

Stavební práce na ulici 8. pěšího pluku probíhají po etapách. Vloni začaly nejprve mezi křižovatkami s ulicí Ostravskou a ulicí Malý Koloredov. Poté následovala druhá etapa v úseku před poliklinikou. „Poslední třetí úsek mezi ulicemi Malý Koloredov a Hlavní se začne upravovat letos na jaře a revitalizace celé ulice má být dokončena v polovině tohoto roku,“ konstatovala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Řidiči proto budou muset letos na ulici 8. pěšího pluku strpět ještě jednu uzavírku. „Omlouváme se řidičům za komplikace v dopravě a lidem žijícím a podnikajícím v blízkosti ulice 8. pěšího pluku za zvýšený hluk i prašnost v době stavební činnosti. Věříme ale, že úprava této lokality bude přínosem pro všechny obyvatele města,“ dodala mluvčí.