„Nejbližší blokové čištění je naplánováno na tuto neděli 7. června na ulici 8. pěšího pluku v Místku u polikliniky. Úklid začne v 8 ráno a ukončen bude nejpozději o půl druhé odpoledne,“ uvedla Jana Matějíková, mluvčí magistrátu. 

Bloková čištění se budou realizovat stejně jako loni vždy v úterý a ve čtvrtek. „Výjimečně, a to na velmi frekventovaných místech, jako například na ulici 8. pěšího pluku, parkovišti pod magistrátem ve Frýdku nebo na ulici Sadová, kde je téměř nemožné, aby auta během pracovního dne neparkovala, uklízíme o víkendech,“ vysvětlil Jaromír Kohut z Technických služeb, s tím, že v době blokového čištění nesmí stát v lokalitě žádné auto. Již v týdenním předstihu na blokové čištění upozorňují dopraní značky.

Blokové čištění zahrnuje nejen strojové čištění komunikace, ale také čištění uličních vpustí, ruční oddrnování chodníků a trávníků a v případě potřeby také obnovu vodorovného dopravního značení. Ve městě probíhá pravidelně od roku 2007 a jeho cílem je po zimě vyčistit od prachu a zbytků posypových materiálů nejen komunikace, ale také vyčistit kanálové vpusti, ke kterým je za běžného provozu problematický přístup.