Město Třinec se v polovině roku chystá přijmout bankovní úvěr. Podle radnice by se o tom mělo hlasovat na červnovém jednání zastupitelů. Půjčka má pomoci s financováním klíčových investic, o kterých se mluví minimálně od loňského roku. Starostka Věra Palkovská potvrdila, že by mělo jít o oblast dopravy, školství, životního prostředí a bezpečnosti, přičemž často jde řádově o desetimilionové stavební akce.

Město v březnu písemně vyzvalo několik bank ke spolupráci a podání nabídek. Po jejich vyhodnocení se k záležitosti vyjádří finanční výbor.

„Samotné schvalování je v rukou zastupitelstva města," zdůraznila Věra Palkovská s tím, že zasedání se uskuteční 13. června. Podle ní už do finančního výboru půjdou přesné informace, na které projekty peníze poputují. „Myslím, že v současné době jsou velmi výhodné podmínky, abychom takto investovali do budoucnosti," tvrdí starostka. Jen tělocvična u PZŠ v Nádražní ulici má stát více než 40 milionů korun, což je částka, která je mimo možnosti rozpočtu odboru investic.