Radnice oznámila, že důvodem je frézování a „pokládka dvouvrstvého živičného krytu s pokládkou geomříže“, vše v režii vlastníka silnice, tedy ostravské správy Ředitelství silnic a dálnic. Zároveň se zde instalují „detekční smyčky“ pro budoucí světelně řízenou křižovatku.

Na přetížené silnici jsou nerovnosti a vyjeté koleje. Oprava povrchu původně vůbec nebyla v plánu, podle starostky Věry Palkovské se však podařila dohoda o tom, že ji vlastník provede.

„Ředitelství silnic a dálnic nám vyšlo vstříc a rozhodlo se, že pro zvýšení bezpečnosti v rámci rekonstrukce křižovatky zafinancuje nový kvalitní povrch. Udělají to zodpovědně, na druhou stranu to nejde v žádném případě udělat za provozu. Toto technologické řešení si vyžádá čtyřdenní úplnou uzavírku hlavní silnice I/11,“ vysvětlila Palkovská.

MAPA OBJÍZDNÝCH TRAS

Mapa objízdných tras

Vzhledem k termínu prací není možné, aby objízdná trasa ve směru od Frýdku-Místku a Českého Těšína do Mostů u Jablunkova a dále na Slovensko vedla po silnicích třetí třídy přes Oldřichovice a Karpentnou s výjezdem v Bystřici. Povede tak přes město po ulicích Frýdecká, 1. máje a Jablunkovská. Stejná objízdná trasa bude i v opačném směru, avšak s tím rozdílem, že tranzitní doprava do Českého Těšína pro odlehčení Frýdecké ulice pojede po silnici II/468, tedy přes Nádražní ulici.

Uzavírka se projeví i změnou přednosti v jízdě na světelné křižovatce silnic I/11 a II/468 u Zobawy - hlavní silnice bude přímo z Jablunkovské ulice dále na silnici I/11 směrem na Slovensko, přičemž světelná signalizace se vypne. Největší dopravní zátěž se očekává v centru města, a to v křižovatce silnic II/468 a II/476. Z důvodu vyšší propustnosti této křižovatky bude znemožněno levé odbočení z ulice 1. máje do Frýdecké ulice.

V době dopravních špiček se podle potřeby světelná signalizace vypne a provoz budou řídit policisté. Ti se objeví i u škol.

Palkovská míní, že zejména čtvrtek a pátek budou „velmi náročné“. „Bude to velké zpomalení dopravy. Prosím Třinečany o trpělivost a také o to, aby využívali jiný způsob dopravy, případně místní komunikace. Oni je znají,“ řekla Deníku Palkovská.

Autobusy MHD budou končit na zastávce Terasa, konečná. Zastávka Lyžbice, Kamionka nebude v provozu. Příměstské linky do Frýdku-Místku nepojedou po Lidické, ale po Frýdecké ulici.

Řidiči musejí nyní počítat s dopravními omezeními v jiných částech našeho regionu. Například v úseku ze Sedlišť do Kaňovic, kde je kvůli stavebním pracem kyvadlová doprava. Dopravní policisté tam včera ráno řídili dopravu, protože nefungovaly mobilní semafory. Pozor je třeba si dát i na snížený podjezdní profil pod budovaným mostem v Chlebovicích.

MAREK CHOLEWA
MARTIN ŠRUBAŘ