Například oprava více než pětikilometrového úseku silnice mezi Krmelínem, Brušperkem a Fryčovicemi by měla být definitivně hotova 13. července.

To je zhruba o tři týdny později, než bylo původně v plánu. „Rekonstrukce, jejíž součástí je také oprava sedmi propustků a dvou mostů, se protáhne o 22 dnů. Důvodem jsou nepředvídatelné změny stavebních prací," potvrdila mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková s tím, že stavba s náklady 34 milionů korun si vyžádala úplnou uzavírku silnice II/486 od Krmelína po křižovatku se silnicí III/48615 v Brušperku v délce 2,9 kilometru. Další úseky se řešily s pomocí částečných uzavírek.

Do 13. července by měla platit i dvě omezení, se kterými se motoristé setkávají na hlavním tahu R48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem.

Nejdříve se zužuje vozovka na jeden jízdní pruh v přibližně dvoukilometrovém úseku před sjezdem na Hnojník, podobně musí motoristé výrazně snížit rychlost o pár set metrů dále ve směru na Polsko.

Dopravní omezení se nevyhnula ani Jablunkovu týkají se silnic II/474 a III/01149, kde se do 30. srpna budují bezpečné přechody. Na zmíněné silnici druhé třídy bude doprava omezena do 10. července.

V Nošovicích za to může kanalizace

Naopak řidiči, kteří projíždějí Nošovicemi, musí až do konce září počítat s tím, že kvůli výstavbě kanalizace jsou nutné krátkodobé úplné uzavírky. Úseků bude postupně zhruba deset, v těchto dnech jsou stavbaři také poblíž křižovatky u obecního úřadu.

Místa, ve kterých se aktuálně pracuje, jsou umístěna vždy mezi jednotlivými kolmými ulicemi tak, aby úsek neměřil více než sto metrů.

V Třinci je pro motoristy aktuálně uzavřena část Růžové ulice a její propojky s Olšovou ulicí. Důvodem je rekonstrukce kanalizačního řadu, práce mají skončit k poslednímu září. Dlouhodobé omezení je v Nádražní ulici, kde si řidiči na změnu počkají až do druhé poloviny prosince. Nejvíc uzavírek si ale vyžádaly práce na třineckém obchvatu. Zatímco některé uzavírky potrvají až do příštího roku, provoz na místní komunikaci v Oldřichovicích u takzvaného Trombikova rybníka by mohl být obnoven už v polovině letošního září.

Další komplikace v dopravě lze v nejbližší době očekávat ve Vendryni. Kvůli opravě chodníku podél silnice I/11 totiž dojde i na této komunikaci k dopravnímu omezení zúží se vozovka a rychlost se sníží na 30 kilometrů v hodině. Zároveň se uzavře chodník včetně lávky u Zobawy směrem do Vendryně. Provoz pro pěší bude převeden na cyklostezku za tratí.

Práce začnou 13. července v 6 hodin a jejich ukončení se předpokládá 31. srpna.