Cestující v autobusech třinecké MHD mohou od tohoto týdne platit jízdné bezkontaktními platebními kartami všech bank. Autobusy byly vybaveny novými terminály a místo hledání drobných postačí jedno pípnutí u řidiče jako v supermarketu.

Cestující si budou moci vybrat, jestli sáhnou do peněženky nebo do kapsy po drobných, nebo jestli zvolí rychlejší pípnutí platební kartou. Možné je obojí. Platba kartou se musí předem nahlásit řidiči.

O titul Dívka Česka se nadané sportovkyně dvou věkových kategorií utkaly ve středu už poosmé. V brněnském Boby centru.
Dívkou České republiky se stala Kateřina Procházková z Frýdku-Místku

„Odbavení bezkontaktními platebními kartami jsme zavedli už v MHD v Krnově, na celém Jesenicku, na mnoha dalších linkách v Olomouckém kraji i u všech dálkových linek, které provozujeme. Chceme, aby se tato technologie co nejvíc rozšířila a lidé si zvykli platit kartou u řidiče autobusu, stejně jako v obchodech,“ řekla ředitelka Arrivy Morava Pavla Struhalová. Arriva Morava má dnes už 300 autobusů, ve kterých je možné platit kartou.

„Vydali jsme se na cestu chytrého města a chceme nejrůznější kroky lidem zpříjemňovat a usnadňovat život. Na základě dlouhodobé spolupráce se společností Arriva jsme se dohodli na další vychytávce, která zjednoduší placení jízdného v autobusech,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

„Dopravce připomíná, že s rozvojem moderních technologií už není možné používat staré třinecké karty na MHD. Pokud mají cestující kartu starší než čtyři roky, která má na sobě ještě logo Veolia Transport, a naopak na ní není logo ODISKa, je nezbytné ji co nejdřív vyměnit. Starou kartou na MHD již cestující nezaplatí,“ sdělila mluvčí městského úřadu Šárka Szlaurová.

Ilustrační foto
Poštovní pobočky budou mít nové provozovatele