Desítky nejrůznějších atrakcí, vůně bramboráků a grilovaných pochoutek, prolínající se chytlavé melodie a rozjařené obličeje malých i velkých – taková byla letošní pouť v Bašce.

Skvělé počasí a velké množství pouťových lákadel přilákalo o posledním zářijovém víkendu do Bašky mnoho set lidí. Přesto však podle provozovatelů atrakcí letošní ročník k nejsilnějším nepatřil. „Oproti loňsku je letošní ročník o dost slabší. Přišlo méně lidí a lidé také mnohem méně utrácejí,“ zhodnotil letošní tradiční pouť v Bašce provozovatel pouťových atrakcí a obrovská osobnost mezi místními kolotočáři František Pfleger.

Kolotoče si návštěvníci užili

V předchozích letech lákal odvážlivce i na několik krkolomných a divoce vypadajících atrakcí, z nichž některé pocházely z jeho vlastní dílny. Letos byla mezi kolotoči k vidění spíše „klasika“. „Náročné nové atrakce stojí spoustu peněz, kterých se nikomu příliš nedostává. Navíc si myslím, že lidé mají stejně nejraději tradiční kolotoče, na které jsou zvyklí. Těch letos přijelo do Bašky dost a každý si mezi nimi jistě našel a vybral ten svůj,“ usmíval se František Pfleger.

Nejnadšenější z kolotočů byly samozřejmě děti. „Líbí se mi tu dobře. Už jsem jela v autíčku a na koníčkovém i dětském kolotoči. Nejlepší byl ten koníčkový,“ pochlubila se pětiletá Amálka Kaňoková z Hodoňovic. „Na pouť do Bašky chodíme každý rok. Letos už jsme byli asi na třech nebo na čtyřech poutích, líbilo se nám v Čeladné a tady v Bašce je to také fajn,“ dodala Amálčina maminka Monika Kaňoková. Spokojený byl i čtyřletý Ondra Kruťa z Frýdku-Místku: „Už jsem se svezl na horské dráze a moc se mi to líbilo, vůbec jsem se nebál,“ pověděl čtyřletý Ondra. Následující víkend, 3. a 4. října, proběhne pouť v Kozlovicích.