Výstraha pro silný vítr platí od pátečního poledne do prozatím nedělních 14 hodin. Pro ledovku začíná výstraha platit od sobotního večera.

Už v pátek ráno na beskydské nejvyšší Lysé hoře foukalo v nárazech až 108 km/h a i přes den se rychlost větru pohybovala kolem 70 km/h. 

V noci vítr zesílil a v sobotu ráno na Lysé hoře foukal v nárazech rychlostí 122 km/h. V sobotu odpoledne a v neděli už byl vítr mírnější. 

„Mezi rozsáhlou oblastí nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou a tlakovou výší se středem nad Ruskem k nám ve vyšších vrstvách atmosféry proudí teplejší vzduch od jihu. Jeho příliv přeruší okluzní fronta postupující během neděle přes naše území k východu. V sobotu ráno vítr ještě zesílí. Na Českomoravské vrchovině předpokládáme nárazy větru až 30 m/s a na hřebenech Krkonoš, Jeseníků a Beskyd nejsou vyloučeny nárazy slabě přesahující i 40 m/s (145 km/h). Vítr bude slábnout v noci ze soboty na neděli," uvádějí meteorologové na svých stránkách.

Ve vyšších a horských polohách se místy vyskytují mrznoucí mlhy. Při kombinaci zesíleného jihovýchodního větru a mrznoucích mlh se vytváří silná námraza. Účinky silného větru může zesilovat i přetrvávající silná námraza v místech, kde se mrznoucí mlhy již nevyskytují.

V pátek i v sobotu se může ojediněle vyskytnout mrznoucí mrholení, při kterém se bude tvořit slabá ledovka. Četnější mrznoucí srážky očekáváme při přechodu okluzní fronty od západu v sobotu večer, v noci na neděli a během neděle na severu a východě Čech, na Českomoravské vrchovině, na Moravě a ve Slezsku.

Po přechodu okluzní fronty dojde k rozrušení inverze, a podmínky pro tvorbu námrazových jevů tak pominou.