Když se houbař nevrátil na dohodnuté místo, alarmovali jeho blízcí horskou službu a policii. Jako první zahájili pročesávání terénu členové Horské služby Beskydy. Oblast pátrání je poměrně rozsáhlá od Krásné po Visalaje, včetně přilehlých vrchů.

Více o pátracích akcích v Beskydech čtěte v Souvisejících článcích

„Prohledáváme oblast, jejíž rozloha se počítá v kilometrech čtverečních,“ potvrdil Deníku náčelník HS Beskydy Radim Pavlica.

Když horští záchranáři pohřešovaného muže nenašli v počáteční fázi na značených i neznačených cestách, pěšinách a horských chatách, přizvali si na pomoc policisty a dobrovolné hasiče. Všichni dostali popis pohřešovaného, který měl mít u sebe i košík na houby.

"Do akce je nasazeno několik lidí a postupně přibývají další. V 18 hodin zahájil práci i vrtulník s termokamerou. Prohledává se lokalita poblíž obce Krásná a široké okolí, " řekl policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Záchranáři pátrání nepodceňovali. Houbař ve svém pokročilém věku riskoval vysílení a podchlazení. Vyloučit nemohli ani to, že se při procházení terénu zranil.

Krátce po 21. hodině mohla být akce ukončena. "Muž se vrátil sám domů. Je nezraněn a zcela v pořádku. Potvrdil, že se při hledání hub ztratil. Několik hodin bloudil v kopcích. Pak ale našel cestu, po které sešel do údolí a taxíkem se nechal odvézt domů," informoval mluvčí Starzyk.

Čtěte také:
Ke zraněným letěl výjimečně policejní vrtulník