„Protože mají teploty klesat hluboko pod bod mrazu, budeme pokračovat v umělém zasněžování, abychom v sobotu 10. prosince mohli lyžařům otevřít jeden svah. Pokud nám bude počasí nakloněno, otevřeme v dalších dnech i zbývající úseky," přislíbila provozní Ski Malenovice Na Staškově Sylvie Švrčinová s tím, že ceny za vleky zdražovat nebudou.

Sněžná děla jedou momentálně na plný výkon také ve Ski areálu Opálená ve Pstruží. „Samozřejmě využíváme současných nízkých teplot k umělému zasněžování. Polovinu sjezdovky už máme nastříkanou. Budeme se snažit dodělat i druhou, abychom první lyžaře mohli u nás přivítat už o víkendu. Překazit nám to může jenom počasí. Snad to oteplení, které má přijít od čtvrtka, nebude tak výrazné," doufal šéf tamního areálu Petr Mikeska. Provozovatel lyžařského areálu v Řece Jan Cienciala Deníku uvedl, že v současné době mají na svazích přibližně dvacet centimetrů přírodního sněhu. „Vrstvu budeme navyšovat o technický sníh. Kvůli údajnému oteplení to ale na spuštění vleků o nadcházejícím víkendu moc nevidím. Zatím to vypadá, že sezonu zahájíme až od toho dalšího týdne," zamyslel se Jan Cienciala.

Milovníci lyžování jistě s radostí uvítají, že Ski areál Sviňorky v Morávce by měl být po dvouleté absenci od letošní sezony 2016-2017 znovu v provozu. „V současné době probíhají intenzivní přípravy k jeho otevření. Do jednání s obcí vstoupil nový partner. Dohoda o rozvoji a nových investicích se zdárně blíží do finále. Držte nám palce, věříme, že si letos po dvouletém půstu lyžovačku na Sviňorkách dosyta užijeme. Upravovat budeme i běžkařskou stopu," stojí na internetových stránkách lyžařského areálu Sviňorky.