Policisté z obvodního oddělení Brušperk zaznamenali v posledních týdnech několik událostí, kdy na silnici mezi obcemi Sedliště a Řepiště na Frýdecko-Místecku, a to v úseku vedoucím lesem poblíž Pisárek, někdo opakovaně rozhazoval hřebíky. V jednom případě policisté přijali oznámení od řidiče, kterému hřebíky poškodily obě zadní pneumatiky.

„Mohu potvrdit, že strážci zákona šetří okolnosti tohoto protiprávního jednání a v souvislosti s tím se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po dosud neznámém pachateli. Uvítali by jakékoliv informace o podezřelém jednání či osobě,“ uvedla Kateřina Kubzová z Policie ČR.

Pneuservisy ve Frýdku-Místku před přezouvací sezonou, 10. 10. 2023.
PŘEHLEDNĚ: Za kolik ve Frýdku-Místku a okolí přezujete? Zima se blíží

Co osobu konkrétně vede k tomuto jednání, je zatím ve hvězdách, zcela jistě ji ale policisté vypátrají a pak budou klást hřebíkovému fantomovi nepříjemné dotazy. „Není vyloučeno, že se pachatel bude tohoto protiprávního jednání dopouštět dál, proto řidičům doporučujeme, aby místem projížděli se zvýšenou opatrností,“ doplnila Kubzová.

Hřebíkový fantom má na svědomí propíchané pneumatiky.Hřebíkový fantom má na svědomí propíchané pneumatiky.Zdroj: se svolením PČR

Pokud má někdo z řidičů podobně nepříjemnou zkušenost při průjezdu výše zmíněnou silnicí, anebo někdo z lidí viděl podezřelé chování tohoto výtečníka, nechť se laskavě přihlásí policistům.

„Za informace, které povedou k objasnění skutku a osoby, předem děkujeme. Týká se to hlavně řidičů, kterým hřebíky poškodily pneumatiky vozidla. S informacemi se můžete obrátit osobně přímo na kolegy z obvodního oddělení Brušperk, případně telefonicky na čísle 974 732 701 nebo na bezplatné telefonní lince 158,“ zakončila Kateřina Kubzová.