Součástí projektu, který se dokončoval v srpnu, byla oprava všech lavic a stolů a vybudování nové brány na odpočinkovém místě při vstupu od ulice K Hájence. Na dalším odpočinkovém místě uprostřed Důlňáku je kompletně zrekonstruovaný altán, nové je také ohniště, jehož úprava přispěje k větší bezpečnosti a snížení rizika vzniku požáru. Celkem se v lese měnilo 17 dřevěných laviček a čtyři stoly.

„V současnosti jsou v Důlňáku tři plně vybavená, veřejná pikniková místa. Z dotace se měla také měnit střecha na altánu u cesty na Bártovice. Altán ale letos v červenci nenávratně poškodil požár. Do konce letošního roku se proto obnoví celý, další náklady na jeho kompletní opravu pokryje vyplacené pojistné plnění,“ informoval občany Vratimova místostarosta města David Böhm.

O víkendu sám vyrazil do lesíka a byl s úpravami spokojen. K původním dvěma běžeckým okruhům s čerstvě upraveným, přírodním povrchem přibyly další, i s novými bránami u startu a cíle.

„Okruhy jsou v terénu vyznačeny cedulkami. Nyní mají běžci v Důlňáku k dispozici už čtyři různě dlouhé běžecké trasy, od 700 po 1700 metrů. Na pěti vstupech do lesa jsou nainstalovány nové informační tabule s údaji o historii Důlňáku a funkcích lesa, součástí informačního systému je návštěvní řád a mapa s vyznačenými běžeckými okruhy,“ doplnil místostarosta Vratimova.

V Důlňáku skončily úpravy stezek, altánů i piknikových míst.V Důlňáku skončily úpravy stezek, altánů i piknikových míst.Zdroj: MÚ Vratimov

Významné úpravy největší přírodní oázy ve Vratimově, které trvaly osm týdnů, přišly celkem na 441 778 korun včetně DPH, více jak 83 procent z toho pokryla dotace, zbytek město financovalo ze svého rozpočtu. Věřím, že krásně zrekonstruovaná místa budou sloužit k odpočinku a sportovnímu vyžití našich občanů nejen nyní v babím létě.