Podle starosty obce Roberta Borského se jedná o určitou specifičnost, která jinde zřejmě není běžná. Přítomní se během setkání dozví o fungování obce, o spolcích a organizacích, o běžném životě. Tuto tradici zde založili čtyři roky nazpátek. „Takové setkání je přínosem pro obě strany, protože noví se rychle integrují mezi nás starousedlíky, z čehož těží nejenom obec. A hlavně se dotyční u nás rychle cítí jako doma,“ předeslal starosta Hrádku Robert Borski.

„Uvedu jeden příklad: přistěhoval se zde již od prvního pohledu sympatický pár. Během vítání nových občanů si společně s ostatními ihned potýkali a najednou nebyli v Hrádku cizí. Byla odbourána určitá bariéra,“ dodal starosta s tím, že tím byl učiněn první krok. Pak už byl krůček, aby se zmíněná paní aktivně zapojila do klubu maminek a její manžel zapustil kořeny mezi tenisty. Avšak příběh měl pokračování v okamžiku, kdy obec vypsala výběrové řízení na vedení zdejšího Centra volného času. „Dotyčná paní se přihlásila a vyhrála. Od května nastupuje,“ doplnil Borski, podle kterého se obec v posledních letech hodně stmelila přibývá spolků a organizací.

Zmíněná tradice funguje v Hrádku čtyři roky buď jednou nebo dvakrát ročně, záleží, kolik nových občanů se do Hrádku přistěhuje. „Tato akce je vesměs určena pro rodiny, které se zde nově přistěhují. Samozřejmě zveme i lidi, kteří se k nám přižení nebo přivdají, ale ti již od svých partnerů určité informace mají. Jejich začlenění do hrádeckého života je jednodušší,“ uzavřel starosta.